Browsing all articles tagged with Ray Tipi Döşeme Paspayı

PASPAYI ÇEŞİTLERİ

Posted Posted by memet in Ürünler     Comments No comments
Ağu
17

PASPAYI ÇEŞİTLERİ


  • Ağır Tip Döşeme Paspayı

Temellerde yatay demir donanımlarında paspayı aralığı sağlayan ayaklı sistem paspayıdır. Bu plastik ekipmanlar ağır demir donanımlarda rahatlıkla kullanılabilir. Kullanılmasıyla demirin mukavemetini arttırır.

 

 

 

  • Ray Tipi Döşeme Paspayı

Ray tipi hasır döşeme paspayı;Geniş alanlı döşeme işlerinde ve tablalı hasır çelik kullanımında büyük kolaylık saglayan bu paspayı işlemi kolaylaştırmak için tercih edilir. Üstteki çengeliyle demiri rahatça kavrayabilir. Demirlere uygun aralıklarla döşenebilmektedir. Yatay olarak döşeme ve kirişlerde, düşey olarak ise kolon ve perdelerde kullanılan sağlam ve kullanışlı bir paspayı türüdür. Uçlarındaki montaj aparatları ile birbirine eklenerek uzatılabilir.

 

 

  • Perde Kolon Tipi Paspayı

Perde ve kolon demir kalıplarında kullanılmak için idealdir. Farklı çaptaki demirlere uygun boyutlarda üretilirler. Kavrama ayakları sayesinde farklı çaptaki demirleri kolaylıkla kavrayabilirler. Gözenekli yapısı sayesinde beton geçişini engellemez ve betonda boşluk yaratmaz. Etriyelere takılarak kalıp ile donatı arasında arzu edilen aralığı sağlayarak optimum verimin elde edilmesine olanak tanırlar. Çeşitli çaplardaki demirlere uygun olarak farklı yüksekliklerde imal edilirler.

 

 

 

 

  • Çember Tip Döşeme Paspayı

Geniş alanlı döşemelerde ve hasır çelik kullanırken büyük kolaylık sağlayan bu tip paspayı, üst kısmında bulunan iki adet demir kavrama çıkıntısı sayesinde sade demiri kolayca kavrar. Uygun aralıklarla yüzeye döşenir.